СВЕЧАНО ОТВАРАЊЕ МУЛТИМЕДИЈАЛНЕ ИЗЛОЖБЕ „ЖЕНА НА МАРГИНИ” У ОКВИРУ ПРОЈЕКТА „ПРЕПОЗНАЈ СВОЈУ ВРЕДНОСТ”, „ОСТАВИ ПОРУКУ”

Архив Војводине и Мултимедијално еколошко удружење уметника „Alpha Аrt” са задовољством Вас позивају на

свечано отварање мултимедијалне изложбе:

„ЖЕНА НА МАРГИНИ”

које ће се одржати у уторак, 25. фебруара 2025. године у 13.00 часова

у Архиву Војводине, Жарка Васиљевића 2а, Нови Сад


Изложба обухвата три сегмента:

 Изложбу фотографија Вање Игњац Ђукић

монодраму Јелице Брестовац, драмске уметнице

и

 Мултимедијални израз (поезија, филм, боди арт, костим) Наталије Кнежевић Ивановић


Мултимедијална изложба „Жена на маргини” пружа нам увид у деликатност женског бића, остављајући простор за размишљање и дискусију, омогућавајући публици да се повеже са темом на дубљем нивоу.

Аутор пројекта под називом: „ПРЕПОЗНАЈ СВОЈУ ВРЕДНОСТ”, „ОСТАВИ ПОРУКУ”, који се реализује у области подстицања подршке спровођењу мера у циљу спречавања породичног и вршњачког насиља, јесте Мултимедијално еколошко удружење уметника „Alpha Аrt” из Новог Сада.

Пројекат је подржан од стране Кабинета министарке без портфеља, задужене за координацију активности у области родне равноправности, спречавања насиља над женама и економског и политичког оснаживања жена.


О изложби ће говорити:

Александра Крстић Јовић, Кабинет министарке без портфеља, задужене за координацију активности у области родне равноправности, спречавања насиља над женама и економског и политичког оснаживања жена

Др Драгана Катић, заменик директора Архива Војводине

Др Индира Попадић, оснивач прве дигиталне, бизнис платформе за жене „ОСНАЖЕНЕ”

Наталија Кнежевић Ивановић, председница удружења „Alpha Аrt”

Scroll to Top